Güncel

Benim gözüme takılanlar: 15 Temmuz 2015

Sağdan soldan okuduğum haberleri her gün böyle bir yazıda kaynak linkleri ile birlikte topluyorum. Bakalım bugün gözüme neler çarpmış..


Bu yıl iki farklı firmadan Nexus haberleri alıyor olmamız enteresan gerçekten. Huawei’den gelen Nexus bilgileri arasında benim en çok ilgimi çeken, parmak izi okuyucu ve 5.7 inç ekran oldu. Makul boyutlarda ve parmak izi okuyucusu iPhone işlevselliğinde gelirse canını yerim onun.

  • Microsoft’un telefon işini yine bırakacağız açıklamalarından sonra, Nokia bu sefer atağa kalkmış ve geri dönüyoruz demiş.

Sony gibi safa yakın bir android deneyimi üzerine şu harika Xenon flashlı telefonlarını sunarsa Nokia, benim gönlümü alır vallahi 🙂

iPod Touch ile tanışmam 4. nesil zamanında olmuştu. Sonra 5 çıktı ve hatırladığım kadarıyla iPod Touch rafa kalktı falan söylentileri dolaşıyordu. Ansızın gelen bu haber, iPod fanlarını sevindirmiş olmalı. Özetle yeni iPod Touch; A8 işlemci, 8 megapiksel iSight kamera, 1 GB ram, 4.0 inç ekran ve birbirinden güzel 5 farklı renk ile geliyor.

Fiyatlar ise: 16 GB: 699 TL, 32 GB: 879 TL, 64 GB: 1049 TL, 128 GB: 1399 TL.

  • PHPKonf, 25-26 Temmuz’da İstanbul’da gerçekleşiyor. Webrazzi okuyucularından 20 tanesine davetiye hediye etti.

İşte bunlar hep metropolde yaşamamanın dezavantajları. Davetiyeye de gerek yok aslında 15 dolar gibi bir ücret ile katılabileceğimiz bu etkinlik baya bilgi dolu geçeceğe benziyor. Biz tabii imkanlar dolayısıyla böyle şeylerden uzak kalmaya devam…

  • Teknosa telefon işine girdi, karşınızda Teknosa Preo P1.
  • Firefox, artık Adobe Flash’ı barındırmam mahallemde demiş.

Ah Ah.. Zamanında Steve Jobs söylerken kimse ciddiye almıyordu Flash’ın bir gün biteceğini. Tarayıcılarda böyle elini eteğini çekiyor ya Flash’ın web platformunda barınması zor gibi görünüyor.

  • Windows 10 RTM sürümü, son dağıtılan build 10240 oldu.

Gelsin torrente düşen iso’lar artık bu akşamdan sonra 🙂 Gerek tasarım olarak gerek stabilite olarak çok beğenilen Windows 10’u gelir gelmez test sürüşüne çıkacağım bakalım.

 


Bugün twitterda da gözüme takılan tweetler oldu bunlar;

 

Donanımhaber’in hızlı editörü Erdi Abi’nin böyle sızıntıları yabancı basında bile yer alıyor ara sıra. Boş geçmemek dikkate almak lazım.

Bir diğer gözüme takılan tweet ise TeknoSeyir kurucularından Murat Abi’nin emekli maaşı kuyruğu izlenimleri idi. Çok güzel tespitleri var aşağıda göreceğiniz üzere.

 

Yazar Hakkında

Mustafa DİZDAR

Ayrıntılara dikkat ederim, araba sürmekten keyif alırım, kimseye de güvenmem. Eyyorlamam bu kadar. Hakkımda daha fazla bilgiye erişmek istiyorsan seni buraya alayım.

Haydi, siz de fikirlerinizi yazın :)