Okudum / İzledim

İzledim: Wild Card (2015)

Bu sabah pek afyonumun patlamamasından dolayı, yukarıda trailerını izlediğiniz Wild Card filmine bakayım da vakit geçsin dedim. Bu filmi seçmemdeki en büyük etken güncel olması ve Jason Statham’ın başrolünü üstlenmesi idi. Peki filmi beğendim mi?

[alert style=”yellow”]Yazının bu kısmından sonrasında ufak da olsa spoilere rastlanabilir. Çok kızmayın :)[/alert]

Direk söyleyeyim, beklentimi karşılamadı. Hani Jason belli aralıklarla bir kaç adam dövsün bu iş olur diyip girişmişler sanki filme. Tamam aksiyon sahneleri çok güzeldi hatta fazla kan gördük bence. Hele de silah kullanmayan karakterimiz Nick, elindeki her şeyi silaha dönüştürdükçe kırılan burunlar mı dersiniz, kesilen alınlar mı…

Aksiyon için izlenir bu film. Kalanında olmamış yani. Konu çok havada. Esas oğlan Nick arada hayal falan bir şeyler hatırlıyor bir derdi var belli ama filmin sonunda hiç bir şey öğrenemeden kalıyorsunuz. Bir hatunla durumları var ama eski sevgilimi kim bu kadın ona dair de çok şey yok. Özetle hikayenin neresinden tutsak elimizde kalıyor 🙂 Bunun dışında müzikleri güzel olmuş. Araçla seyir hâlindeki sahnelerde çalan müzikler diyalogsuz ortamda can sıkıcı gelmiyor insana. Diyaloglar iyiydi. Hatta bazen işte şimdi ortalık karışacak diyorsunuz, karışacak ortalık ve her şeyi anlayacağız; olmuyor tabii 🙂

Filmin künyesini de buraya özetleyecek olursam, 92 dakikalık filmin yönetmenliğini Simon West üstlenirken başrol Jason Statham ve onun yanında bence iki ana yan karakter olan Michael Angarano ve Dominik García-Lorido filmde boy göstermişler.

Son olarak diyeğim; aksiyon ve dram dalında IMDB puanı 10 üzerinden 5.6 olan Wild Card çok beklentiye girilmeden özellikle Jason severler tarafından izlenilecek bir film olmuş.

Şimdiden iyi seyirler.

Yazar Hakkında

Mustafa DİZDAR

Ayrıntılara dikkat ederim, araba sürmekten keyif alırım, kimseye de güvenmem. Eyyorlamam bu kadar. Hakkımda daha fazla bilgiye erişmek istiyorsan seni buraya alayım.

Haydi, siz de fikirlerinizi yazın :)