Kişisel

Yeniden merhaba dünya desem mi?

Güneşli olmayan bir yaz gününden selamlar dostlar. Ben bu blog işini beceremiyorum galiba. Umarım bu son merhaba dünya yazım olur. O sebeple bu zamana kadar girdiğim tripleri bi sıralayayım.

İlk bloğumu açtığımda antin kuntin bir hosting hizmeti almıştım. Tabii kalite vasattı. Gaza gelmiş yazı yazmaya hazırlanırken sitenin erişilemez durumda olduğunu görüp az buçuk olan yazı yazma isteğimde sönüyordu. Hâl böyle olunca dedim ki siteyi daha düzgün daha kurumsal bir yere taşıyayım. İsim Tescil’i keşfedip oraya yönlendim. Tabii siteyi taşıma işi yalan oldu çünkü ben beceremedim 🙂 Toplam yazımın da az olması sebebiyle “amaaan nolcak ki ya” deyip sıfırdan orada başladım. 1 yıllık alan hizmeti sürecimde iki kere blogumun ana sayfası hacklendi. Eklentilerim vs. güncel olmasına rağmen suçlu eklentilerim ya da WordPress sürümüm görülünce yıldım. Zaten doğru dürüst yazı da girmiyordum. Dedim ki domain kalsın, ben zaten uzun yazılar yazmıyorum; bir tumblr bloğu açayım oraya da domaini yönlendirip devam edeyim.

Onu da yaptım, bir yıl öyle devam ettim fakat hazırladığım makale, uzun yazı vs. için pek de makûl olmadı Tumblr platformu. Tekrar WordPress ile blog kurmaya hazırlanıyordum. O arada Turhost firması ile de güzel bir paket anlaşması yapınca verdim ayarı yeni planlamaya. Dedim ki kişisel içeriğim ayrı, paylaşmak istediğim bilgiler ayrı subdomain ayrı veritabanlarında bulunsun. Heh işte bu yıla böyle başladım. Bir önceki “merhaba dünya” yazımda o bloğun girişini yapmıştım işte 🙂

Şimdi ise tekrar tek bir blog tutma kararı aldım. Bundan sonra benim web güncem burası. Umarım bu sefer uzun soluklu olacak. Aklımda çok paylaşılacak konu, çok yazılacak yazı var.

Şimdilik bu kadar bilgi yeterli.

Geliyorum!

Yazar Hakkında

Mustafa DİZDAR

Ayrıntılara dikkat ederim, araba sürmekten keyif alırım, kimseye de güvenmem. Eyyorlamam bu kadar. Hakkımda daha fazla bilgiye erişmek istiyorsan seni buraya alayım.

Haydi, siz de fikirlerinizi yazın :)