Teknoloji

Flashtool nasıl yüklenir?

Sony bir telefonunuz ve Android’i kurcalamayı seven bir yanınız var ise sürekli kullanacağınız programlardan biri Flashtool olacak. Bilmeyenler için söyleyeyim; Flashtool Sony telefonunuzun .ftf uzantılı rom dosyalarınızı telefonunuza yüklemenize yarayan aracı yazılım.

flashtool.net adresine girip Flashtool programını indirmek için Download yazan menü ögesine tıklayalım.

Flashtool1

Torrent ya da Uploaded.to dosya paylaşım servisi üzerinden son sürümü indirebileceğimizi görüyoruz. Tavsiyem torrent kullananların torrent içeriğini indirmesi. Daha hızlı olacaktır 🙂

flashtool-0.9.19.0-windows gibi bir dosya indirmiş olacaksınız. Bu .exe uzantılı dosya normal program kurulumu yapar gibi kurulacak 🙂 Bunun üzerine Flashtool’u yüklediğiniz dizine -ki eğer direk yüklediyseniz sistemin yüklü olduğu kök dizinde olacaktır Flashtool klasörü- gidip drivers klasörünü bulmanız ve açmanız gerek. Klasör içindeki Flashtool-drivers.exe dosyasını çift tıklayın ve hangi Sony cihazları için yazılım yüklemesi yapacaksanız ona ait sürücüleri seçip yükleme işlemine başlayın.

Sürücü yükleme kısmında sorun yaşarsanız Windows’ta ‘Sürücü İmza Doğrulaması’ kapatma isimli yazıma bakmanızı öneririm.

Yazar Hakkında

Mustafa DİZDAR

Ayrıntılara dikkat ederim, araba sürmekten keyif alırım, kimseye de güvenmem. Eyyorlamam bu kadar. Hakkımda daha fazla bilgiye erişmek istiyorsan seni buraya alayım.

Haydi, siz de fikirlerinizi yazın :)