Püf Noktası

uTorrent ayarlarım

İnternet kotamın etkili bir kısmını sömüren uTorrent için ufak tefek kurcaladığım ayarlar var. Bir sonraki formattan sonra da aklımda bulunsun diye buraya da yazayım dedim.

uTorrent açıkken ayarlara erişmek için ya Seçenekler menüsünden Tercihleri seçmemiz ya da direk CTRL + P yapmamız yeterli.

Screenshot_1

UI (Kullanıcı Arayüzü) ayarlarınden “Simgeden tek tıklama ile aç” ve “Hızı başlık çubuğunda göster” seçeneklerini işaretledim.

utorrent_Screenshot_2

Bant genişliği kısmından en altta Bağlantı Sayısı bölümünde gördüğünüz her sayıya bir tane fazladan sıfır ekledim. Görselde görülenler varsayılan değerleri. Özetle benimkiler şimdi sırasıyla: 2000, 500 ve 40.

utorrent_Screenshot_3

Bunu daha sonra videolu şekilde de anlatacağım. uTorrent belli saatlerde limitli indirme yapsın ya da hiç indirme yapmasın gibi seçenekleri Zaman çizelgesi kısmından ayarlıyoruz.

utorrent_Screenshot_4

Son olarak ve en sevdiğim şey ise bu ayar. Sol menüden Gelişmiş’e tıklayınca geliyor. Burada sırasıyla offers.left_rail_offer_enabled ve offers.sponsored_torrent_offer_enabled bölümlerine tıklayıp değerleri Doğru (True) değil de Yanlış (False) olarak güncelliyor ve uygula diyoruz.

Şimdilik bu kadar.

Yazar Hakkında

Mustafa DİZDAR

Ayrıntılara dikkat ederim, araba sürmekten keyif alırım, kimseye de güvenmem. Eyyorlamam bu kadar. Hakkımda daha fazla bilgiye erişmek istiyorsan seni buraya alayım.

Haydi, siz de fikirlerinizi yazın :)